De VvE-beheerder blogt

Onze VvE-beheerders delen graag slimme tips en handige inzichten uit de dagelijkse VvE-praktijk.

Heerlijk van een leien dakje!

Als je je gebouw goed wilt onderhouden, dan komt daar nogal veel bij kijken. Hoe ziet het schilderwerk eruit? Hoe staan de gevels erbij? Misschien moet je wel je entree verbouwen om het gebouw rolstoeltoegankelijk te maken. Of werkt de intercom niet meer naar behoren. Allemaal zaken waar je als VvE best wat hulp bij…

Lees meer...

Groeien mét kwaliteit: ook met het persoonscertificaat

We zijn ambitieus bij VvE Metea. We doen nu het VvE-beheer voor zo’n 600 VvE’s door heel Nederland en dat moeten er 800 worden in 2022. Da’s een enorme groei, maar tegelijk willen we niet inboeten aan kwaliteit. We hechten aan korte lijntjes met onze VvE’s, willen er 24/7 zijn en deskundig advies op maat…

Lees meer...

Eert uw vrijwilligers!

Een VvE draait op vrijwilligers. Als het meezit, ten minste. Er zitten vrijwilligers in het bestuur, in de duurzaamheidscommissie, de technische commissie, de groencommissie… En al die vrijwilligers zijn hard nodig. Zonder hun onbezoldigde inbreng wordt het lastig om je complex goed te beheren en te behouden. Laat staan om het toekomstbestendig te maken. Vrijwilligheid…

Lees meer...

Eerlijkheid loont (en is goed voor het milieu)

Doordat de energiekosten stijgen en verduurzaming actueel is, zie je dat VvE’s meer vat willen krijgen op hun energieverbruik. Hoe krijgen we die energierekening omlaag? Waar kan de kraan dicht? Bij VvE Metea weten we hoe de leidingen lopen en welke kranen vaak lekken – en we laten je bij onze aanvullende dienst Endura in…

Lees meer...

Het huishoudelijk reglement als jaarlijks VvE-onderhoud

Die eeuwige fiets van de buurjongen in de hal. Dat ‘gezellige’ tafeltje met verkleurde nepbloemen naast de deur van de buurvrouw. Of dat rode zonnescherm met witte stippen van die nieuwe buren op driehoog… Sommige zaken zijn andere eigenaars een doorn in het oog. Maar als je samen een gebouw deelt, kun je daarover afspraken…

Lees meer...